وبلاگ

پروتکل نهایی هسته بیت کوین راه اندازی شد

هسته بیت کوین

پروتکل نهایی هسته بیت کوین

 

پروژه هسته بیت کوین اعلام کرد که Bitcoin Core 0.21.0 منتشر شده است و اصلاحات مختلفی را در پروتکل  بیت کوین به وجود آورده است، از جمله گامهای به سمت ارتقا مورد انتظار Taproot، تغییر هزینه ها، نوع جدید پشتیبانی کیف پول و موارد دیگر است.

 

جدیدترین هسته بیت کوین اکنون برای دانلود آماده است. طبق یادداشت های منتشر شده، “از ویژگی های جدید، رفع اشکالات مختلف و بهبود عملکرد و همچنین ترجمه های به روز شده” ارائه شده است. و این پروتکل یک لیست طولانی از تغییرات (P2P) و شبکه، تنظیمات، ابزارها، برنامه ها، کیف پولها و سایر جنبه های پروتکل های قبلی است که به منظور بهبود حریم خصوصی، معامله و استفاده از شبکه به طور کلی انجام شده است.

مهمترین تغییرات، تغییرات مربوط به Taproot است، که بزرگترین تغییر بیت کوین از سال 2017 بوده که برای افزایش حریم خصوصی خود طراحی شده است، که باعث بهبود حریم خصوصی، مقیاس پذیری و سرعت می شود و چندین کلید را در یک رمزگذاری می کند. این یادداشت ها بدون فعال شدن در شبکه اصلی، قوانین پیشنهادی اجماع Taproot ( BIP341 ) را اجرا می کند. در همین حال، آزمایش Taproot از قبل قابل انجام است، با توجه به اینکه قوانین مربوط به بروزرسانی از قبل بر روی بیت کوین فعال است، این شبکه برای توسعه دهندگان در دسترس است تا قبل از انتقال بروزرسانی ها به شبکه اصلی، آزمایشات لازم را انجام دهند.

با حمایت صرافی بزرگ بایننس، از Taproot در اواخر ماه دسامبر، و بر اساس صحبت های انجام شده، این یک شبکه آزمایشی جدید برای بیت کوین است که یک مورد دیگر را برای جلوگیری از اعتبار سنجی اضافه می کند و شبیه قبل است اما قابل اعتماد تر از testnet است. این آخرین نسخه هسته بیت کوین است که علاوه بر شبکه های اصلی، testnet و شبکه های جدید، پشتیبانی از signet را نیز اضافه کرده است.

علاوه بر این، به منظور حفظ بیشتر حریم خصوصی با پشتیبانی بیشتر، از مرورگر حریم خصوصی آخرین نسخه V3، در قالب آدرس Tor استفاده شده است. این امر خصوصاً جذابه زیرا V2 تا اکتبر 2021 غیرفعال می شود.

تغییر عمده دیگر این است که پشتیبانی از نرخ هزینه های سفارشی اضافه شده است. به جای استفاده از برآوردگر هزینه در حین معاملات، کاربران اکنون می توانند هزینه ها را به صورت دستی – و در کوچکترین واحدهای BTC “satoshi” ، به جای فقط بیت کوین تعیین کنند.

سایر تغییرات شامل فراهم کردن راه هایی برای جلوگیری از ریاستارت وایجاد تغییر، پیگیری یادآوری اینکه آیا معاملات ارسال شده از طریق کیف پول یا RPC (تماس های از راه دور) با موفقیت انجام شده اند، ایجاد خودکار کیف پول در هنگام راه اندازی، اضافه کردن پشتیبانی از کیف پول توصیفگر (هنوز هم آزمایشی)، که به جای کلیدها از اسکریپت ها برای اجرای توابع استفاده می کند.

 

 

منبع:   cryptonews

 

 

آدرس شبکه های اجتماعی ما:

 

اینستاگرام💎

https://www.instagram.com/Iranian.Cryptomag/

 

یوتیوب💎

http://bit.ly/IraninanCryptoMag

 

تلگرام💎

http://t.me/toptradersnews

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید