دوئل دلار آمریکا و بیت کوین!

دوئل دلار آمریکا و بیت کوین

دوئل دلار آمریکا در مقابل بیت کوین

پیش بینی ریزش دلار آمریکا تا سال 2025 و تصویر آن بر بیت کوین

 

به راحتی می توان تصور کرد که افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020 ارتباط با عملکرد ضعیف دلار آمریکا نیز دارد.

نمودارها تمام داستان را بیان می کنند. در مارس 2020، سقوط 60 درصدی در بازار بیت کوین همزمان با جهش 8.80 درصدی شاخص دلار آمریکا اتفاق افتاد.

اما در ادامه سال 2020، بیت کوین حرکت صعودی خود را آغاز کرد و قیمت آن بیش از 600 درصد بالاتر رفت. در همین حال، دلار آمریکا از بالاترین سطح خود در اواسط ماه مارس، 12.87 درصد سقوط کرد.

 

دلار، شاخص دلار dxy و بیت کوین

 

حرکت طولانی مدت نزولی دلار آمریکا پس از آن آغاز شد که فدرال برنامه خرید اوراق بهادار پایان باز را آغاز کرد و نرخ های وام خود را تقریبا به صفر رساند. سپس، دولت ایالات متحده یک برنامه محرک 2.3 ملیارد دلاری برای کمک به میلیون ها آمریکایی از طریق کاهش تورم اقتصادی تحت تأثیر همه گیر COVID-19 آغاز کرد.

برای سرمایه گذاران، این سناریو واضح و روشن بود. عرضه فراوان دلار آمریکا، قدرت خرید آن را به کلی از بین برد. آنها از ترس اینکه سبد سهام نقدی آنها آسیب نبیند، شروع به افزایش سرمایه در بازارهای پر ریسک تر کردند. بیت کوین که با محدودیت عرضه 21 میلیون و نرخ عرضه از پیش تعریف شده، از سرمایه گذاری های محبوب واقع شد.

با ورود به سال 2021، اقتصاد ایالات متحده همچنان با همان شرایط قبلی روبرو است. نرخ آلودگی به ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته و دولت ها را وادار به اعمال محدودیت های جدید کرده است. در همین حال، نرخ بیکاری همچنان بالا است. در نتیجه، کاخ سفید بسته محرک دیگری را تصویب کرده است که این بار 900 میلیارد دلار ارزش دارد.

بیت کوین، تقریباً در همین زمان، به رکورد جدیدی بالاتر از 28300 دلار رسید.

تحلیلگر شرکت مشاور سرمایه گذاری TradingShot، متمرکز بر بازارهای مالی خاطرنشان کرد که دلار آمریکا روند نزولی خود را تا سال 2025 ادامه خواهد داد.

دلیل این تحلیل نزولی بعلت روند چرخه ای یورو بیان شده است. از اوایل دهه 1970، شاخص دلار آمریکا شاهد سه روند تکراری است. هر چرخه تقریباً 5700 روز طول می کشد و ماهیانه حدود 190 شمع ایجاد می کند. در همین حال، تقریباً همه آنها دارای یک دور چرخه ای حدودا 78 هستند.

 

 

تحلیلگر TradingShot توضیح داد:” در نتیجه، در حالی که بالاترین سطح برای DXY (که باید در این مرحله اضافه کنم که دنباله پایین ترین سطح است) شاید حدود سال های 2032 و 2033 رخ دهد، اما سطح پایین بعدی (بر اساس امواج) باید حدود 2025 باشد”

وی افزود: “این بدان معناست که ما هنوز فاصله زیادی با دیدن پایین ترین دوره نداریم و بهترین اقدام فروش هر سرمایه کلی است.”

 

رالی بیت کوین تا سال 2025

 

رونی مواس، بنیانگذار Standpoint Research- یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری- خاطرنشان کرد که اگر موسسات بیشتری از ترس کاهش ارزش دلار به سمت بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی حرکت کنند، بیت کوین به 100،000 دلار در سال 2022 است.

تحلیلگر کلان، که در اواخر اکتبر به درستی قیمت 28000 دلار بیت کوین را به درستی پیش بینی کرد، اظهار داشت که این رمزارز در آینده بخش مهمی از سرمایه بازار طلا را از بین خواهد برد. سرمایه گذاران همچنین از این فلز گرانبها به عنوان یک مانع در برابر تورم تبدیل می کند که این امر آن را به رقیب مستقیم بیت کوین مبدل خواهد کرد.

کاهش 20 واحدی شاخص دلار آمریکا، شرکت ها و سرمایه گذاران بیشتری را به سمت طلا و بیت کوین به عنوان گزینه های امن سوق می دهد. طبق پیش بینی آقای مواس، تا سال 2025، بیت کوین باید بالای 100،000 دلار معامله شود.

 

برای مطالعه سایر اخبار مربوطه، با ما همراه باشید:

اینستاگرام💎

https://www.instagram.com/toptradersnews/

 

یوتیوب💎

https://bit.ly/Toptradersnews

 

تلگرام💎
http://t.me/toptradersnews

 

منبع: https://cryptonews.net

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه! توجه!

کاربران گرامی از این پس میتوانند سفارش های اکانت tradingview premium و شماره های مجازی google voice و کیف پول های سخت افزاری را در سایت iraniantraders.ir که خدمتی دیگر از مجموعه امیر امینی میباشد انجام دهند.

مشاهده سایت ایرانیان تریدرز