دات (DOT) در رتبه پنجم مارکت کپ!

دات

پولکادات (Polkadot) تقریباً 30٪ و تا 10 میلیارد دلار سقف بازار بالا می رود: چه چیزی پشت این رالی است؟

قیمت DOT، رمز ارز بومی پولکادات، امروز 24٪ افزایش یافت و به ارزش 10 میلیارد دلار رسید.

 

دات  (DOT)، دومین پروتکل بزرگ قرارداد هوشمند در بازار کریپتوکارنسی، در 24 ساعت گذشته تقریباً 30٪ رشد کرده است. سرمایه بازار Polkadot نیز از 10 میلیارد دلار فراتر رفته و موقعیت خود را به عنوان پنجمین ارز مارکت کپ تثبیت کرده است.

چندین دلیل عمده در پس روند صعودی قوی DOT وجود دارد: ساختار تکنیکال قوی بازار، پیش بینی مقیاس پذیری  شبکه های بلاک چین و هیجان اطراف سیستم DeFi.

 

در دسامبر 2021، DOT به بالاترین سقف تارخی جدید خود و به حدود 11 دلار رسید. از آن دوره، این کوین همچنان شاهد مومنتوم بالا و پشتیبانی ها و حمایت های قوی در مناطق مهم حمایتی بوده است.

 

 

 

در 13 ژانویه، مایکل ون دو پوپه، تاجر تمام وقت در بورس سهام آمستردام، زون مقاومتی DOT را مشخص کرد.

وی گفت که اگر DOT در مناطق مهم حمایت شود، (به عنوان مثال 7.5 دلار)، احتمالاً شاهد یک صعود به بالاترین سقف تاریخی  خود خواهد بود. ون دی پوپه نوشت:

“پولکادات امروز در مسیر یکی از قوی ترین جهش های خود است زیرا به یکی از سطوح قبلی که من مشخص کردم رسیده است. با این حال، فکر می کنم در یک بازه زمانی مهم، ما DOT را بالای 20 دلار ببینیم. ”

از آن زمان، DOT با رالی به بالای 11 دلار و به ارزش سرمایه 10 میلیارد دلار رسیده است و جایگاه خود را در مکان پنجم در بین ده کوین برتر و بالای لایت کوین رسانده است. DOT اکنون 30٪ از XRP فاصله دارد که با وجود ادامه دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل هنوز بیش از 13 میلیارد دلار سقف بازار را داراست.

در همان زمان ، بر اساس داده های TheTie، افزایش قیمت نیز همزمان با افزایش سنتیمنتال روزانه است.

 

انتظارات از شبکه های مقیاس پذیر بلاک چین به دلیل محبوبیت DeFi

 

در پایان سال 2020، ارزش کل سیستم DeFi پس از یک سال رشد انفجاری، از 22 میلیارد دلار فراتر رفت.

پروتکل های برتر مانند Aave ، Maker و Uniswap، همگی از 2 میلیارد دلار فراتر رفته اند و فقط Maker بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه را در خود جای داده است.

با این حال، یک مسئله مهم در مورد DeFi، مسائل او با اتریوم بوده است. اگرچه پروتکل های DeFi در حال برنامه ریزی برای دستیابی به  راه حلهای دو طرفه هستند، هزینه های بالای اتریوم باعث شده است تا مشکلاتی، برای استفاده کاربران DeFi به وجود بیاید.

Maple Leaf Capital، تیمی از محققان که بر روی گمانه زنی و ساخت وب 3 متمرکز بودند، در پیش بینی خود در سال 2021اعلام کرد که پولکادات احتمالاً بهبود زیرساخت ها و برنامه ها را آغاز می کند. آنها اینگونه بیان کرد که:

” پولکادات زیرساخت هایی را ایجاد می کند که باعث بهبود برنامه های آن می شود و بالعکس، به موجب اکوسیستم های آن برای جذب سرمایه رقابت می کنند. من شخصاً نسبت به بلاکچینهای باز و غیرمجاز تعصب دارم. ”

پولکادات از این نظر رقیب اتریوم در نظر گرفته می شود، که اجازه می دهد قراردادهای هوشمند در یک اکوسیستم از بلاکچین های کوچکتر به نام پاراچینس (parachains ) اجرا شود.

با استفاده از پاراچینس و شبکه ای از بلاک چین های مختلف، پولکادات قادر است داده ها را با کارایی بیشتری پردازش کند، و برنامه های بزرگ غیرمتمرکز را بدون مشکل مقیاس پذیری امکان پذیر کند.

هنگامی که پاراچینس در آینده مه چندان دور فعال شوند، انتظار می رود پولکادات از پروتکل های بزرگ DeFi و برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی کند.

به طور کلی، ترکیب ساختار فنی خوش بینانه DOT ​​و مثبت بودن زیرساخت قرارداد هوشمند پولکادات به افزایش گسترده آن کمک می کند.

 

 

منبع:  cointelegraph

 

آدرس شبکه های اجتماعی ما:

 

اینستاگرام💎

https://www.instagram.com/Iranian.Cryptomag/

یوتیوب💎

http://bit.ly/IraninanCryptoMag

تلگرام💎

http://t.me/toptradersnews

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه! توجه!

کاربران گرامی از این پس میتوانند سفارش های اکانت tradingview premium و شماره های مجازی google voice و کیف پول های سخت افزاری را در سایت iraniantraders.ir که خدمتی دیگر از مجموعه امیر امینی میباشد انجام دهند.

مشاهده سایت ایرانیان تریدرز