وبلاگ

تحلیل های ضد و نقیض روند بیت کوین

ATH بیت کوین
آیا اصلاح و سپس ریزش قیمت بیت کوین رخ خواهد داد؟ یا این رمزارز محبوب بار دیگر حرکتی صعودی داشته و سقف تاریخی جدیدی را در پیش دارد؟ در این مقاله نظر و تحلیل برخی از تحلیلگران بیت کوین در سراسر دنیا را مطالعه می کنید.

 

آخرین اصلاح بیت کوین زمینه را برای تست 30 هزار دلار آماده می کند!

تدی کلپس (Teddy Cleps) از تحلیلگران مستقل بازار، تصحیح و روند نزولی در بازار بیت کوین در ابتدای هفته جاری، ممکن است روند جدیدی را به سمت 30،000 دلار محیا کند. این تحلیلگر مستقل بازار با انتشار توییتی در روز دوشنبه اعلام کرد که صعودی از نظر فنی محیا می گردد که قیمت بیت کوین را در الگوی ادامه دهنده روند قبلی حرکت خواهد داد.

در نمودار و تحلیل ارائه شده توسط این شخص، معامله گران می توانند برای این رمز ارز یک ساختار مثلث مانند را متصور شوند که به دنبال حرکت سهمگین این رمز ارز به بالای 28000 دلار در روز یکشنبه ایجاد شده است. به نظر می رسد تشکیل یک مثلث صعودی بالقوه، می تواند از نظر فنی قیمت بیت کوین را به اندازه افزایش قیمت قبل از شکل گیری آن افزایش دهد. بنابراین قیمت بیت کوین در صورت شکستن قله قبلی در 28000 دلار، پتانسیل زیادی برای رسیدن به 30000 دلار دارد.

آقای کلپس گفت: “رد کردن زون 28،000 دلار فقط به ما تشکیل الگوی مثلث را پیشنهاد و ارائه می دهد.” “منتظر اصلاح شوید، اجازه دهید به راس مثلث برسد، و در نهایت از الگو خارج شود، و سپس راه 30000 $ برای ما باز است.”

 

 

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

 

این قیاس صعودی، با ظهور رکوردی پس از رکوردی دیگر از بیت کوین ظاهر شد. در حالیکه بازارهای سنتی برای تعطیلات کریسمس بسته شده بودند، رمز ارز ما روز یکشنبه به رقم جدید 28،387 دلار رسید. در همین حال، سود باز جمع شده بیت کوین فیوچرز به سطح رکورد دیگر یعنی 8.9 میلیارد دلار رسید که بازتاب شوق بازار است.

رابی لیو، محقق مبادلات رمزارزهای OKEx، خاطرنشان کرد که بیت کوین انتظار دارد سود خود را با رونق گرفتن بازار حفظ کند. به طور معمول، رمز ارز پیشرو پس از اصلاح و درست زمانی که تمرکز معامله گران بر رقبای این رمزارز تغییر می کند و باعث رشد آلت کوین ها ” altcoin” می شود، که دیگر چنین نیست. آقای لیو به تصمیم دونالد ترامپ برای امضای لایحه ای اشاره کرد که زمینه را برای دستیابی به بسته محرک 900 میلیارد دلاری برای میلیون ها آمریکایی فراهم کرد. همراه با سیاست های سودمند فدرال، فشار نزولی بیشتر را بر دلار آمریکا افزایش می دهد. در حال حاضر بیش از 12 درصد YTD کاهش یافته است.

آقای لیو اعلام کرد: “سه شاخص عمده سهام ایالات متحده برای دومین روز متوالی قبل از تعطیلات کریسمس افزایش یافت.” “در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام امروز پس از امضای بسته محرک جدید 900 میلیارد دلاری رئیس جمهور ترامپ، شاهد رشد بود و می توان انتظار داشت که برخی از این سنتیمنتال ها موجب تقویت بیت کوین نیز شود.”

 

نظر سرسختانه و بلند مدت ویلی وو

بیت کوین در هفته آخر سال همچنان به رشد خود ادامه داده و با ایجاد سقف تاریخی جدیدی به بیش از 28 هزار دلار رسیده است. سیگنالها همچنان صعودی هستند، که نشان  یک بحران مهم عرضه در بیت کوین است. در هفته گذشته به سرعت صعود کرد و از 28000 $ فراتر رفت. پس از شروع هفته با 23480 دلار، به طور مداوم افزایش یافت و به بالاترین قیمت یعنی 28289 دلار رسید. با این حال، در روز یکشنبه، اندکی شروع به کاهش کرد و هفته را با قیمت 26390 دلار به پایان رساند.

علی رغم افزایش شدید قیمت بیت کوین در ماه گذشته، سود / ضرر خالص تحقق نیافته (NUPL) با ارزش 0.67 همچنان نسبتاً پایین است. این بدان معناست که هنوز در منطقه “اعتقاد” ((سبز)) است و هنوز به منطقه “سرخوشی” ((آبی )) نرسیده است که معمولاً قله بازار را نشان می دهد.

 

 

این مقدار NUPL نسبتاً کم نشان می دهد که بیت کوین قبل از اوج، علیرغم اینکه از مقدار قبل بالاتر بوده ، فضای بیشتری برای رشد دارد. برای مقایسه، هنگامی که NUPL در جریان صعود 2017 به ارزش فعلی خود رسید، بیت کوین فقط 5622 دلار بود و فقط 248٪ از قله قبلی افزایش داشت. اگر بیت کوین مجدداً این روند را دنبال کند، به بالای 65500 دلار در بازار خواهد رسید. این رقم کم  NUPL، بیت کوین را به یک سیگنال صعودی تبدیل می کند، زیرا نشان می دهد بیت کوین قبل از رسیدن به بالاترین سطح بازار، فضای زیادی برای رشد دارد.

 

روند پیشروی آلتکوینا از دید این تحلیل گر: تبادلات اتریوم در حال افزایش است.

پس از روند کاهشی اتریوم در اکثر مواقع سال گذشته، تبادلات متمرکز اتریوم در این ماه افزایش یافته است. بیت کوین و اتریوم هر دو کاهش قابل توجهی در تراز تبادلات خود را در سال جاری مشاهده کردند، زیرا اعتماد به موسسات متمرکز کاهش یافت و سرمایه گذاران بیشتری، دارایی های خود را از آن خارج کردند. با این حال، از اواسط دسامبر، تعداد تبادلات ارتیوم دوباره شروع به افزایش کرد. اگرچه ممکن است این مورد برای اتر نزولی باشد (که می تواند نشان دهنده قصد فروش باشد)، اما یک توضیح منطقی برای این افزایش وجود دارد.

بیشترین افزایش موجودی ارز اتر در Bitfinex اتفاق افتاد که در 18 دسامبر وام هایی را برای بیت کوین و اتریوم راه اندازی کرد. بدین ترتیب، احتمالاً افزایش سرمایه را می توان با استفاده از وام Bitfinex  برای وام گرفتن اتریوم توضیح داد، تفسیری که با افزایش همزمان و مشابه بیت کوین در Bitfinex، پشتیبانی می شود. این نشان می دهد که سرمایه گذاران به جای آماده شدن برای فروش، برای خرید آماده شده اند، که یک سیگنال صعودی برای اتر است.

بحران عرضه در بیت کوین

سیگنالها در مورد عرضه و تقاضا بیت کوین صعود را نشان می دهند، که نشان می دهد تقاضا از عرضه پیشی گرفته است. این در افزایش قیمت های اخیر نیز منعکس شده است، که بیت کوین را در بالاترین حد قیمتی خود قرار داده است، زیرا تعداد بیشتر خریداران، قیمت را افزایش می دهند.

تحلیلگرانی همچون رافائل شولتزه-كرافت، اخیراً برخی از معیارهای اصلی این بحران تأمین و نقدینگی را نشان می دهد. به عنوان مثال، تعداد بیت کوین ها در آدرس های در حال سرمایه گذاری به طور پیوسته در حال افزایش است. این آدرس ها، آدرس هایی هستند که فقط بیت کوین دریافت کرده اند و هرگز آنها را خرج نکرده اند. تعداد بیت کوین ها در این آدرس ها 14.5٪ از کل بازار را تشکیل می دهد که یکی از عوامل زیادی است که باعث محدودیت گسترده در عرضه می شود. علاوه بر این، Adjusted Circulation Supply، در رابطه با بیت کوین نشان می دهد که به همان علت افزایش بیت کوین این آدرس های سرمایه گذار، کل عرضه بیت کوین در حدود 16 میلیون (و نه 21 میلیون مورد انتظار) خواهد بود. با تقاضای زیاد سرمایه گذاران، عرضه آن همچنان محدود خواهد شد و زمینه را برای افزایش بیشتر قیمت هموار می کند.

 

هشدارها برای صعود بیت کوین

همانطور که سرخوشی صعودی ادامه دارد، برخی از تحلیلگران همچنین پیشنهاد داده اند که بازرگانان برای یک اصلاح نزولی کوتاه مدت آماده باشند- این اصلاح می تواند تحلیل های صعودی تحلیل گران مثبت اندیش به بازار را، که در بالا ذکر شد، بی اعتبار کند.

مارک پرینتیپاتو، مدیر اجرایی Green Bridge Investing، اظهار داشت که حرکتهای صعودی فعلی بیت کوین ” نشانه تفکرات هیجانی و خریدهای دسته جمعیست.” این تحلیلگر اظهار داشت که این رمز ارز هنوز می تواند به 23000 دلار سقوط کند، جایی که معامله گران می توانند یک موقعیت خرید و پوزیشن لانگ را برای خود محیا کنند. وی توضیح داد: “لطفاً احتیاط کنید، وقتی بازار بهترین وضعیت را به دست می آورد، اغلب اوقات بدترین زمان ورود است.” “از استدلال درباره اینکه چرا این حرکت در حال انجام است، خودداری کنید. این حرکت های خوب در طولانی مدت ادامه دار نخواهند کرد. ”

 

برای مطالعه سایر اخبار مربوطه، با ما همراه باشید:

اینستاگرام💎

https://www.instagram.com/toptradersnews/

 

یوتیوب💎

https://bit.ly/Toptradersnews

 

تلگرام💎
http://t.me/toptradersnews

 

منبع: cryptonews و insights.glassnode

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه! توجه!

کاربران گرامی از این پس میتوانند سفارش های اکانت tradingview premium و شماره های مجازی google voice و کیف پول های سخت افزاری را در سایت iraniantraders.ir که خدمتی دیگر از مجموعه امیر امینی میباشد انجام دهند.

مشاهده سایت ایرانیان تریدرز