وبلاگ

بانک مرکزی ارز دیجیتال رویکرد جدید استیبل کوینها

بانک مرکزی ارز دیجیتال

بانک مرکزی ارز دیجیتال رویکرد جدید در مسیر گسترش استیبل کوینها

بانک فدرال ایالات متحده: بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) یک “اولویت بسیار بالا” برای مبارزه با نا امنی بخش خصوصی مالی است.

جروم پاول، رئیس نهاد فدرال می گوید: فدرال ایالات متحده برای ارزهای دیجیتال خود، در برابر گسترش احتمالی یک شبه فن آوری استیبل کوینها، نیاز به محافظت دارد.

 

بانک فدرال ایالات متحده اعلام کرد: بانک مرکزی ارز دیجیتال، یک “اولویت بسیار مهم” برای مبارزه نا امنی بخش خصوصی مالی است. جریم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده می گوید: استیبل کوینهای بازار کریپتوکارنسی می توانند یک شبه از نظر سیستمی اهمیت یابند و به همین دلیل فدرال مصمم است که حق و حقوق بانک مرکزی ارز دیجیتال خود را به خوبی مشخص کند.

CBDC پاسخ مناسب صنعت بانکداری به استیبل کوینهای بازار کریپتوکارنسی است. نظارت CBDC بر بانکهایی که استیبل کوینها را صادر می کنند خواهد بود و تحت قوانین حوزه های قضایی مربوط به آنها تنظیم می شود.

پاول در مصاحبه ای با یاهو فایننس اعلام کرد که پیشرفت در فناوری باعث شده نهادهای خصوصی بتوانند پول خود را بسازند- و تاریخ نشان داده است که این چیزی است که باید از آن اجتناب کرد- “فناوری این امکان را فراهم کرده و به طور موثر بازیگران بخش خصوصی می توانند معادل ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند. ما می دانیم که در گذشته ارزهای بخش خصوصی را، دسته ای از مردم پول می پنداشتند، اما پس از آن دانستند که این ارزهای پول نیستند. این اتفاق بسیار بدی است که باید از آن اجتناب کنیم. ”

پاول اعلام کرد می تواند یک سناریو را تصور کند که در آن استیبل کوینها ناگهان به تعداد افراد یک جامعه گسترش یابند و یک شبه “از نظر سیستم” مهم شوند. وی گفت که بانک فدرال هنوز نمی داند چگونه ممکن است به چنین اتفاقی پاسخ دهد و اعتراف کرد که حتی دیدی در رابطه با معضلات پیشرو ندارد: ” با پیشرفت سیستمی استیبل کوینها معضلات احتمالی و نحوه مدیریت این مشکلات را در حال حاضر نمی دانیم.

 

 

 CBDC به عنوان یک اولویت مهم اما بدون الویت بانک فدرال

روسیه، چین، سوئد، استرالیا و بانک مرکزی اروپا همگی در راستای راه اندازی CBDC گام برداشته اند (برخی از این موارد زودتر از دیگران است)، اما به گفته پاول، ایالات متحده به دلیل وضعیت دلار، همیشه دارای مزیت در آغاز حرکتهای اقتصادی است. به عنوان ارز ذخیره جهان: “از آنجا که ما ارز ذخیره جهان هستیم، در واقع فکر می کنیم که باید این کار را درست انجام دهیم و احساس نیاز و تمایل به اولین بودن در این کار نمی کنیم. به طور موثر به این معنی است که ما در حال حاضرمزیت نخستین بودن را داریم زیرا ارز ذخیره هستیم. ”

رویکرد قاطعانه پاول در مورد احتمال ایجاد “شکاف CBDC” بین ابرقدرت های جهان توسط همه مشترک نیست.

در ماه اکتبر، وزیر ارشد دارایی ژاپن هشدار داد که اگر یوان دیجیتال برتری نخست را بدست آورد، ارز دیجیتال چین می تواند پول ملتهای جهان را پشت سر بگذارد. رئیس انجمن دارایی چین این عقیده را رد کرد و افزود که یوان دیجیتال مانند Libra نیست و قصد ندارد جای ارزهای بین المللی را بگیرد.

 

 

 

منبع:   Cointelegraph

 

 

آدرس شبکه های اجتماعی ما:

 

اینستاگرام💎

https://www.instagram.com/Iranian.Cryptomag/

 

یوتیوب💎

http://bit.ly/IraninanCryptoMag

 

تلگرام💎

http://t.me/toptradersnews

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه! توجه!

کاربران گرامی از این پس میتوانند سفارش های اکانت tradingview premium و شماره های مجازی google voice و کیف پول های سخت افزاری را در سایت iraniantraders.ir که خدمتی دیگر از مجموعه امیر امینی میباشد انجام دهند.

مشاهده سایت ایرانیان تریدرز